3 sposoby na udany seks

Rzecz jasna nie znam trzech sposobów na udany seks. Znam ich znacznie więcej. Ale nie o to mi chodzi. Chodzi raczej o to, że taki nagłówek przyciąga uwagę. Że jestem sterowany nagłówkami, że moja uwaga lepi się do pewnych słów, sama z siebie. Że chętniej oglądam wypadki, tragedie, seks i tym podobne. Że w sposób beznadziejny, jeśli nie mam podstawowej dyscypliny uwagi i umysłu, to zewnętrzne wydarzenia mną sterują. I wypełniają moje życie.

Podobno w Tajlandii, w jednym z miast, podczas Pucharu Świata w USA, a nie pamiętam w którym roku, podczas meczu reprezentacji Tajlandii ulice opustoszały. Wszyscy mieszkańcy zasiedli przed telewizorami, oglądać zmagania swojej reprezentacji. Swoje posterunki opuścili także strażnicy banków. Dalej można domyślić się co się działo. Masowe kradzieże.
To jest jakaś metafora, nieuwagi, albo faktu, że nie dbając o jakość uwagi tracimy życie. A przecież jest dokładnie tak, że uwaga tworzy życie. Treść życia jest tym na co zwracamy uwagę. Uwaga wypełnia i tworzy życie. Życie w pewnym sensie jest właśnie uwagą. Dlatego tak lubię fotografowanie. Uczy dyscypliny uwagi, uczy czujności, uczy świadomego zwracania uwagi. Uczy dostrzegania życia. W gruncie rzeczy najcenniejszą rzeczą jaką mamy sami dla siebie, jest uwaga. Podobnie jak najcenniejszym darem jaki mamy dla innych ludzi jest też uwaga. Ofiarowując komuś uwagę – ofiarowujemy kawałek życia, kawałek siebie.
Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/rodzina-kochanek-doros%C5%82y-sypialnia-1822498/

Close Menu