Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które powstały podczas cyklu spotkań z uważną fotografią, który miał miejsce w Gdańsku, od marca do maja 2017 r. Autorzy - uczestnicy kursu - pokazali swoje interpretacje tematów, o których rozmawialiśmy podczas uważnych spotkań. Bardzo nas cieszy, że tak pięknie się różnimy 🙂

Jedno zdjęcie dziennie. Tylko jedno. Czy umiesz podjąć decyzję, że właśnie taki a ni inny obraz zatrzymasz w kadrze?

 

Niby od niechcenia. Trochę nonszalancko. Chociaż jednak pojawiła się trudność: jakie zdjęcie zrobić, by można było nie nadać mu żadnego tytułu.

Nie ma kamienia, nie ma drzewa, nie ma czasu, nas nie ma.  Nie ma obrazu, zatem co jest? Co widzimy naprawdę, a co widzi nasza wyobraźnia lub pamięć?

Spotkanie faktur, kształtów, linii, kierunków, kolorów. Ich wzajemne relacje i my, jako obserwatorzy, rejestrujący to wszystko w klatkach obrazów.

Cisza wewnętrzna. Cisza świata. I ja w tym podłączeniu. Daję sobie i światu przestrzeń do dialogu. I włączam się w rytm codzienności.

W ciszy łagodności możesz czasem dostrzec zbędność aktu fotografii. W akcie czułości względem siebie - możesz nie oceniając zobaczyć siebie.

Ewolucja - najważniejsza z dziedzin życia. Nie polega na osiąganiu celu, jest procesem tracenia i zyskiwania.  To stałość i zmienność - równocześnie.

Rozpoznać w sobie automatyzm zachowań, zrezygnować z niego, otworzyć się na nieocenianie i nieschematyczne reakcje. Zrobić zdjęcie, od początku.

Bez kryzysu nie ma ruchu do przodu. Z kryzysem nie trzeba walczyć. Czy masz trudność ze zrobieniem jakiegoś zdjęcia? Może rodzina przy stole albo selfie?

Close Menu