Uważne fotografie powstają, co może brzmieć paradoksalnie i być może niezrozumiale, same. W pewnym sensie nie mają autora. Uważność w fotografowaniu polega na zejściu z drogi procesowi powstawania zdjęcia. Jednak ktoś musi nacisnąć spust migawki. Ktoś musi potem zdjęcia obrobić, choćby i w bardzo oszczędny sposób. Ktoś je potem pokaże lub będzie je sam oglądał. Tym kimś jest autor. W przypadku tej strony, wielu zamieszczonych na niej zdjęć oraz książki są to, między innymi, poniższe osoby:

Jarosław Chybicki

Jestem Partnerem Zarządzającym Grow One oraz Dyrektorem Merytorycznym Sopockiego Instytutu Rozwoju Biznesu. Z wykształcenia jestem psychologiem. Ukończyłem Uniwersytet Gdański oraz paryską Sorbonę. Jestem certyfikowanym instruktorem Mindfulness, autoryzowanym użytkownikiem Leadership Developmental Framework we współpracy z Harthill z Anglii, certyfikowanym coachem w metodzie: Focus Energy Balance Indicator (FEBI). Prywatnie pasjonuję się fotografią. Napisałem dwie książki: "Skup się! Trening mindfulness dla zestresowanych menedżerów" oraz "Jak przeganiać chmury, które zasłaniają niebo. Uważna fotografia." Piszę też na blogu Uważne życie.

Zuzanna Horeczy

Jestem menedżerką i organizatorką, od 21 lat właścicielką Mr. Bloom - firmy zajmującej się komunikacją marketingową oraz członkinią - współzałożycielką kolektywu Grow One. Doradzam i realizuję projekty dla firm, urzędów, organizacji pozarządowych. Skończyłam Uniwersytet Gdański / Handel Zagraniczny / Marketing, a także Podyplomowe Studium Zarządzania i Przedsiębiorczości WSAiB w Gdyni. Współtworzę Forum Rozwoju Integralnego. Pomagam w organizacji wydarzeń rozwojowych, m.in. Spotkań Integralnych. Prywatnie: pasjonują mnie Himalaje, fotografia, narty i... relacje między ludźmi. Współtworzę blog Uważne życie

Jacek Walicki

Od studiów w Polsce, a potem doktoratu na Marquette University (USA) związany byłem z branżą informatyczną w Dolinie Krzemowej. Mam ponad trzydzieści lat doświadczeń w tworzeniu innowacyjnych zespołów i rozwiązań, będąc architektem systemów i organizacji je tworzących. Wieloletnia praktyka w zarządzaniu rozproszonymi globalnie zespołami pomaga mi na co dzień, a pragmatyczne doświadczenie w prowadzeniu projektów zwinną (agile) metodologią wprowadzam w życie, działając w kolektywie Grow One. Staram się pracować zgodnie z zasadą Lao Tzu - "dobry lider tak kieruje zespołem, aby ludzie powiedzieli w końcu, że zrobili to wszystko sami". Czuję się wiecznie studentem i pokornym uczniem. Chodzę po górach, jeżdżę na rowerze szosowym, obserwuję, słucham, robię zdjęcia.

Close Menu